Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to według wielu – najpiękniejszy archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego na świecie. Położone na oceanie atlantyckim wyspy zaliczane są do Makaronezji.

Popularne „Kanary”, czyli piękno hiszpańskich wysp
Wyspy Kanaryjskie położone są na zachód od wybrzeży Afryki. Należą do Hiszpanii, gdzie tworzą dwie prowincje – Las Palmas oraz Gran Canaria. Mają swoich przedstawicieli w parlamencie: 14 senatorów i 15 posłów.

Według danych z 2012 roku, liczba ludności na wszystkich wyspach w tym archipelagu wynosi nieco ponad 2 miliony 200 tysięcy. Średnia gęstość zaludnienia to niespełna 300 osób na kilometr kwadratowy. Z kolei, całkowita powierzchnia wysp kanaryjskich sięga blisko 7500 kilometrów kwadratowych.

W skład archipelagu Wyspy Kanaryjskie wchodzi 7 głównych wysp:

  • Teneryfa
  • Gran Canaria
  • Fuerteventura
  • Lanzarote
  • La Palma
  • La Gomera
  • El Hierro

Ponadto, sześć mniejszych wysepek: Graciosa, Alegranza, Lobos, Montana Clara, Roque del Este, Roque del Oeste. Główne wyspy zamieszkiwane są przez cały rok. Mniejsze wysepki tylko okresowo.

Wyspy Kanaryjskie – egzotyczny kierunek w dobrej cenie?
Wyspy Kanaryjskie to miejsce dosyć egzotyczne. Wspaniała roślinność, skaliste klify, pozostałości po wulkanach oraz cudowny klimat. Wszystko to sprawia, że społeczeństwo niezwykle chętnie decyduje się na obranie tego kierunku.

Ceny za pobyt nie są tak egzotyczne jak sam kierunek. Za wakacje w tym miejscu zapłacimy mniej więcej tyle samo, co w Hiszpanii, Grecji, czy Portugalii. A różnica jest dosyć spora – to znacznie piękniejsze miejsce.

Niezwykły klimat, czyli miejsce do całorocznego wypoczynku
Wyspy Kanaryjskie to jedno z tych miejsc na świecie w którym temperatura nigdy nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza. W czasie zimy, średnia temperatur to około 20 stopnii. W lecie zaś – około 30-35 stopni. To gwarancja pięknej pogody – niezależnie od okresu w którym się wybierzemy.

Wyspy Kanaryjskie intrygują nie tylko klimatem, ale także cudownymi plażami. Piaszczyste plaże, w połączeniu z niebieską wodą Atlantyku – robią ogromne wrażenie.

Dlaczego warto wybrać ten kierunek?
Urzekająca przyroda, niesamowicie otwarte społeczeństwo i nigdy niezawodzący klimat – to gwarancja udanych wakacji. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że wakacje na Teneryfie, Fuertaventurze czy Gran Canarii cieszą się tak dużą popularnością.

Kierunek ten wbrew pozorom nie należy do najdroższych. Rzecz jasna, najkorzystniejsze ceny są w okresie zimowym (wówczas na Fuertaventurze można się spodziewać temperatur oscylujących w granicach od 20 do 25 stopni Celsjusza). Za dwutygodniowy pobyt (bez przelotu i wyżywienia) zapłacimy około 2000 złotych. W okresie letnim, cena jest zwykle wyższa o kilkadziesiąt procent.

Wyspy Kanaryjskie to miejsce wypoczynku dla każdego. W realiach Wyspy odnajdą się zarówno osoby młode (sporo dyskotek i innych atrakcji), osoby starsze (wspaniały klimat, cisza i spokój) oraz rodziny z dziećmi (świetna infrastruktura dla dzieci).

Niewątpliwie, jest to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na swiecie. Co ważne – natura nie została tutaj doszczętnie zniszczona. Na mniejszych wyspach wręcz ingerencja jest niezauważalna. To spora gratka dla wszystkich tych, którzy uwielbiają rozkoszować się pięknymi widokami.

Wyspy Kanaryjskie – gospodarka, religia i inne informacje
Wyspy Kanaryjskie to miejsce zamieszkania dla ponad dwóch milionów Hiszpanów. Głównym gałęzią gospodarki jest rzecz jasna turystyka. Spory udział ma również rolnictwo. Wyspy Kanaryjskie są bowiem znane z uprawy bananów, pomidorów oraz cytrusów. Niezwykle atrakcyjne warunki gospodarcze (niskie podatki) przyciągają inwestorów z całego świata.

Główną religią na Kanarach jest chrześcijaństwo. Katolicy stanowią niemal 90% populacji Wysp Kanaryjskich. Co ciekawe, Wyspy Kanaryjskie podzielone są na dwie diecezje: Wysp Kanaryjskich i San Cristobal de La Laguna.

Odległość Wysp Kanaryjskich od Polski to około 4500 kilometrów. Lot trwa kilka godzin.

 

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *