Tajlandia

Jednym z kierunków, które cieszą się coraz większą popularnością jest Tajlandia. Ten Azjatycki kraj odwiedzany jest przez miliony turystów z całego świata.

Tajlandia – podstawowe informacje
Tajlandia to kraj położony w południowo-wschodniej Azji. Graniczy z takimi krajami jak: Laos, Kambodża, Malezja oraz Birmą. Niegdyś, Tajlandia nosiła inną nazwę (do 1949 roku), a mianowicie Syjam.

Według danych z 2011 roku, Tajlandię zamieszkuje nieco ponad 67 milionów ludzi. To dwudziesty kraj na swiecie pod względem liczby ludności. Powierzchnia całkowita Tajlandii to ponad 513 kilometrów kwadratowych (51 miejsce na świecie). Językiem urzędowym w Tajlandii jest Tajski, zaś stolicą Bangkok.

Tajlandia – wyjątkowo atrakcyjny kierunek turystyczny?
Według danych z 2015 roku – Tajlandia co roku odwiedzana jest przez około 30 milionów turystów. Co ciekawe, co roku wartość ta wzrasta o co najmniej kilka procent. Chętnie podróżują tu Europejczycy, Amerykanie i Azjaci.

Tajlandia to kierunek, który z całą pewnością można określić mianem egzotycznego. Wspaniały klimat, piękne wody i niezwykła kultura – to wszystko stanowi ogromny wabik na turystów.

Niezwykle dużą zaletą Tajlandii są stosunkowo niskie ceny utrzymania. W porównaniu do cen chociażby z nad Bałtyku, Tajlandię można określić jako kraj naprawdę tani. Nie mniej jednak, trzeba mieć na uwadze to, że ceny oferowane przez biura podróży są znacznie wyższe. Z tego też względu, w przypadku wypadów do kraju Tajów, warto zorganizować wyjazd „na własną rękę”.

Co warto zobaczyć w Tajlandii?
Tajlandia to niezwykle urokliwe miejsce. Niezwykle życzliwa społeczność, mnóstwo zabytków azjatyckiej kultury i niepowtarzalny klimat. Czy można oczekiwać czegoś więcej? Owszem! Poznaj pięć miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić będąc w Tajlandii.

Świątynie Buddyjskie
Tajlandia to kraj w którym dominującą religią jest buddyzm (ponad 90% wyznawców). „Kraina uśmiechów” jest miejscem, które stanowi nie lada gratkę dla entuzjastów architektury religijnej. Liczne Buddyjskie Świątynie zachowane są w doskonałym stanie. W szczególności warto zobaczyć Park w Sukhotai czy przepiękną świątynię w Ayutthaya.

Pola ryżowe i dżungla
Niezwykłą przyrodę i klimat Tajlandii poznamy nie w Bangkoku czy miejscowościach turystycznych. Warto skorzystać z wycieczek organizowanych przez pola ryżowe i dżungle. To niezwykłe miejsca, które pozwolą nam poznać naturalne uroki Tajlandii.

Wyprawie do dżungli czy w pola ryżowe musi towarzyszyć nam przewodnik. Miejsca te odwiedzane są coraz częściej, przez co natura niestety powoli traci swój urok.

Damnoen Saduak
Niezwykłą atrakcją są również markety w Damnoen Saduak. Zaraz, zaraz – co może być urokliwego w marketach? Damnoen Saduak to market na wodzie. Transakcji dokonamy z poziomu niewielkiej łódki, którą bez problemu wynajmiemy.

Urok Damnoen Saduak powoli jest zatracany. Miejsce te rzadko kiedy odwiedzane jest przez miejscowych – stało się komercyjne i ukierunkowane pod turystów. Nie mniej jednak – warto zobaczyć jak kiedyś funkcjonował handel w tym miejscu.

Most w Kanchanaburi
Ogromne wrażenie na turystach robi również most w Kanchanaburi. Ten, znany na całym świecie most (dzięki filmowi: Most na rzece Kwai) to miejsce skupiające wielu turystów. Ogromna liczba atrakcji, między innymi:

  • Mieszkanie na tratwie
  • Wodospady
  • Wspaniałe restauracje
  • Lokalne targi

Nie ma zatem nic dziwnego, że do Kanchanaburi przybywa rocznie nawet 5 milionów turystów.

Wyspy i dzikie plaże
Czyli wszystko to, gdzie nie dotarł jeszcze przemysł turystyczny. Polecamy wynająć sobie łódkę, skuter i… lokalnego przewodnika. Opłacenie miejscowego to zdecydowanie lepszy pomysł niż korzystanie z komercyjnych ofert biur podróży. Tajlandia to miejsce specyficzne, którego uroki poznamy tylko wtedy, gdy zostaniemy zaprowadzeni w miejsca teoretycznie niedostępne dla turystów.

Na szczególną uwagę zasługują niewielkie wysepki i dzikie plaże. Piękne, naturalne plaże i roślinność – to coś, co trudno zapomnieć przez wiele, wiele lat.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *