Mazury – kraina tysiąca jezior

Mazury, określane mianem krainy tysiąca jezior to jeden z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Świetnie rozwinięta agroturystyka w połączeniu z naprawdę atrakcyjnym krajobrazem sprawia, że co roku Mazury goszczą nawet kilkaset tysięcy Polaków.

Mazury – piękny krajobraz to nie wszystko
Mazury znane są przede wszystkim ze swojego wspaniałego krajobrazu. Setki jezior, piękne lasy i doliny – czy można oczekiwać czegoś więcej? Ależ owszem! Mało tego, Mazury oferują znacznie więcej!

Mazury to jeden z głównych ośrodków kulturowych w czasie wakacji. Odbywa się tutaj wiele imprez, a mianowicie:

  • Międzynarodowy Piknik Country
  • Hip Hop Tour w Ełku
  • Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie
  • Mazurskie lato Muzyczne w Ełku

I wiele, wiele więcej. W największych „kurortach”, takich jak Giżycko, Mrągowo czy Młynik – co weekend odbywają się koncerty, kabarety i inne imprezy kulturalne.

Mazury i ich klimat
Z całą pewnością popularność krainy tysiąca jezior byłaby zdecydowanie większa, gdyby nie ich klimat. Wszak, pogoda (nawet w okresie letnim) w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Ciepłych dni – mówiąc kolokwialnie – jest tyle co nic. Z tego też względu, Mazury jeśli już kogoś przyciągają to tylko i wyłącznie swoich rodaków.

Mazury zdają się być mocno niedoceniane. Turyści co prawda często wskazują ten kierunek za atrakcyjny, ale czas pobytu nie należy do najdłuższych. O ile na wczasy zagraniczne chętnie wybieramy się na tydzień lub dwa, o tyle podróżując po Polsce zwykle decydujemy się weekendowe wyprawy. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo krótka – pogoda.

Mazury – poznaj pięć miejsc wartych uwagi
Prócz pięknych jezior, piaszczystych plaż i wspaniałych lasów, Mazury oferują także szereg innych atrakcji. Poznaj pięć miejsc, które po prostu musisz odwiedzić będąc w tej części Polski.

Mikołajki – mazurska perła
Mikołajki to niewielkie miasto nad którym leżą dwa piękne jeziora: Mikołajskie i Tałty. To jeden z popularniejszych kierunków na Mazurach. Świetna infrastruktura turystyczna, znakomite deptaki i spora liczba atrakcji (między innymi sporty wodne, kawiarnie, restauracje) przyciągają co roku rzeszę turystów.

Rezerwat Koników Polskich
Miejscem, które zachwyca jest również Popielno w którym to znajduje się Rezerwat Koników Polskich. Część zwierząt biega wolno – można je spotkać przechadzając się po leśnych ścieżkach.

Ponadto, w rezerwacie funkcjonuje hodowla bydła czerwonego, jeleni oraz bobrów. Co ciekawe, zwierzęta są oswojone i pozwalają się pogłaskać.

Molenna Starowierców
Jeśli interesuje Cię starodawna architektura, zabytki i „naturalne muzea” to musisz odwiedzić Wojnowo. W miejscu tym znajduje się wiele starych chałup i przede wszystkim Molenna Starowierców. Miejscowość ta jest malowniczo położona nad jeziorem Duś.

Piknik Country
Piknik Country to wydarzenie międzynarodowe, które ma już 25 letnią tradycję. Odbywający się we Mrągowskim Amfitearze festiwal muzyki Country organizowany jest zwykle na przełomie lipca i sierpnia. Wówczas, Mrągowo przechodzi niesłychaną metamorfozę – na kilka dni zamienia się w międzynarodowe centrum Country.

Wilczy Szaniec
Historyczne miejsce znajduje się w Gierłoży. To właśnie tutaj mieściła się jedna z głównych kwater Adolfa Hitlera. Infrastruktura tego miejsca robi ogromne wrażenie: baraki, schrony, lotniska, tory kolejowe i lotniska.

Niestety, Hitler – w ucieczce przed Armią Czerwoną kazał zdetonować wszystko to, co wybudował w tym miejscu. Nie mniej jednak, Wilczy Szaniec w Gierłoży to miejsce, które bez cienia wątpliwości zaintryguje każdego świadomego turystę.

Mazury – po prostu musisz je odwiedzić
Mazury to rejon, który nie każdemu przypada do gustu. Nie mniej jednak – w naszej ocenie jest bardzo niedoceniany. Pobyt w tym miejscu jest niezwykle tani (biorąc pod uwagę ceny kurortów nadbałtyckich i kwater w górach).

Wielu turystów – zakochanych w Mazurach, powraca tutaj każdego roku. Mimo rozwiniętej infrastruktury turystycznej, miejsce te nadal oferuje wiele w pełni naturalnych krajobrazów.

 

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *