Gdańsk – 10 atrakcji turystycznych w Gdańsku

Gdańsk to miasto, które określane jest stolicą północnej Polski, co jest jak najbardziej zasadne. Przemawia za tym nie tylko historia, ale i rozwój gospodarczy czy infrastruktura. Niewątpliwie, jest jednym z najpiękniejszych, najlepiej zarządzanych miast w Polsce.

Na Gdańsk często jednak patrzymy tylko i wyłącznie z perspektywy bliskości do Morza Bałtyckiego, co mogłoby sugerować, że jest ono jedyną atrakcją. To jednak nieprawda. Gdańsk to znacznie większa ilość atrakcji.

Poznaj 10 największych atrakcji w Gdańsku
Przygotowaliśmy zestawienie, które pokrótce przedstawia największe atrakcje turystyczne w Gdańsku. Kolejność nie jest przypadkowa!

 1. Stare Miasto

  Obok Wrocławia, Warszawy i Torunia – Gdańsk ma najpiękniejsze Stare Miasto. Zachowane w doskonałej kondycji zabytki to nie lada gratka nie tylko dla entuzjastów historycznej architektury. Piękne budowle zrobią wrażenie na dosłownie każdym.

 2. Muzeum II Wojny Światowej
  Kolejne, wydawać by się mogło, miejsce, które będzie gratką dla osób interesujących się historią. Jesteśmy jednak przekonani, że Muzeum II Wojny Światowej to atrakcja dla każdego. Jego odwiedziny to absolutna konieczność!
 3. Europejskie Centrum Solidarności
  Zdaje się, że ECS (Europejskie Centrum Solidarności) to miejsce, które odwiedzane jest głównie przez turystów zza granicy. Powiedzieć, że nie doceniamy swojej historii, to jak nie powiedzieć nic. Dlatego tym bardziej zachęcamy by wstąpić do Centrum Solidarności, by dowiedzieć się jeszcze więcej o tym ruchu.
 4. Żuraw
  Nadmotławski Żuraw to budowla, której nie sposób przeoczyć. Odrestaurowany Żuraw jest wizytówką Gdańska i znajduje się na niemal każdej pocztówce. Nie ma w tym nic, co mogłoby dziwić – budowla robi naprawdę ogromne wrażenie.
 5. Plaża na Wyspie Sobieszewskiej
  Gdańsk to co najmniej kilka pięknych plaż. Niewątpliwie jednak, tą, którą określić można mianem „najpiękniejszej” mieści się na Wyspie Sobieszewskiej. Otaczające ją wydmy i natura sprawiają, że poczujemy się jak w raju.
 6. Park Oliwski
  Oliwa to dzielnica w Gdańsku, która zachwyci roślinnością. W szczególności warto odwiedzić Park Oliwski, gdzie ogród jest po prostu przecudowny. Szczególnie piękne wrażenie robi w okresie Świąt Bożego Narodzenia, gdy jest przystrojony w lampki i inne ozdoby.
 7. Park Oruński
  Orunia to dla wielu Gdańszczan zapomniana dzielnica. Warto jednak ją odwiedzić, choćby dla pięknego parku, który znajdziemy naprzeciwko ulicy Gościnnej. Piękne stawy, naturalne alejki i mnóstwo roślinności. Wspaniałe miejsce na piknik, dobrą książkę lub po prostu spacer.
 8. Ratusz Głównego Miasta
  Ratusz Miejski w Gdańsku to niewątpliwie miejsce, które zrobi na nas wielkie wrażenie. Funkcjonujący w czasach Wolnego Miasta jest dzisiaj miejscem historycznym o które dba każdy kolejny prezydent. Wizytówka? To mało powiedziane!
 9. Ulica Mariacka
  Ulica Mariacka często jest przyćmiewana przez równolegle biegnącą ulicę Długą. To jednak na mniejszej i nie tak popularnej Mariackiej jest znacznie piękniej. Polecamy przekonać się o tym osobiście.
 10. Długie Pobrzeże
  Motława to Gdańska Rzeka wokół której znajduje się piękny deptak i mnóstwo zabytkowych budynków. Niewielkie statki (również historyczne), tramwaje wodne i wiele innych atrakcji – każdego roku przyciągają multum turystów.

Pisząc o Gdańsku warto zauważyć, że jest to miasto, które każdego roku odwiedzane jest przez największą ilość turystów. Stolica Trójmiasta i całego Pomorza to ogromna baza noclegowa, świetna infrastruktura turystyczna i życzliwość mieszkańców. Spędzając urlop w tym miejscu z całą pewnością nie tylko doskonale wypoczniemy, ale także będziemy mieli okazję się rozerwać. Wszakże, sąsiadujący z Gdańskiem Sopot to jedna z imprezowych stolic w Polsce. Co więcej, z Gdańska niedaleko mamy również do Gdyni (20 kilometrów) w której zaznamy nieco więcej spokoju (znacznie mniej turystów). Reasumując, Gdańsk to naprawdę mnóstwo atrakcji.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *