Bora Bora

Wyspy znajdujące się na Oceanie Spokojnym odwiedzane są bardzo chętnie przez turystów z całego świata. Przygotowaliśmy zestawienie pięciu atrakcyjnych kierunków, które spodobają się każdemu kto ceni sobie egzotykę, naturę i spokój.

Bora Bora
Niezwykle atrakcyjnym kierunkiem turystycznym jest wyspa Bora Bora, która znajduje się na Oceanie Spokojnym, na północny zachód od Tahiti. Bora Bora to niewielka wyspa – jej powierzchnia całkowita to zaledwie 38 kilometrów kwadratowych. Stale zamieszkuje tutaj niespełna dziesięć tysięcy Polinezyjczyków.

Bora Bora to wyspa, która została odkryta w 1722 roku przez holenderskiego admirała i podróżnika – Jacoba Roggeveena. W 1845 roku, Bora Bora weszła w skład Francuskiej Polinezji. Bora Bora słynie z pięknych hotelowych domków umieszczonych na wodach Oceanu Spokojnego.

Viti Levu
Największa wyspa archipelagu Fidżi. Jej powierzchnia całkowita to ponad 10 tysięcy kilometrów kwadratowych. Stanowi stałe miejsce zamieszkania dla ponad pół miliona osób.

Viti Levu to miejsce, które mimo swojej niesamowitej atrakcyjności – nie jest odwiedzane przez turystów tak często jak mogłoby się wydawać. Dzięki temu, wyspa ta nie została przerobiona na jeden wielki kurort. To miejsce intryguje naturalnością, piękną roślinnością oraz otwartością.

Viti Levu to wyspa na której nie brakuje terenów górzystych (najwyższy szczyt to Tomanivi – 1324 m. n.p.m).

Wyspy Republiki Kiribati
Niezwykle egzotycznym kierunkiem są wyspy republiki Kiribatii. To niesamowicie piękne miejsce składa się z 33 małych wysp i 3 raf koralowych. Wyspy Kiribatii podzielone zostały na trzy archipelagi:

  • Wyspy Gilberta
  • Wyspy Feniks
  • Wyspy Line

Cześć z wysp Republiki Kiribatii jest bezludna, nie dotknięta działaniem człowieka. Organizowane są w te rejony specjalne rejsy. Wyspy są piaszczyste. Infrastruktura nie jest zbyt rozwinięta, ale nie przeszkadza to w cudownym wypoczynku. Naturalna roślinność, piękne wody oraz naprawdę przyjaźnie nastawieni mieszkańcy – to największe wabiki tego miejsca.

Gaua
Największą wyspą znajdującą się w archipelagu Banksa jest Gaua. Ta niezwykle urodzinowa wyspa jest zamieszkana przez zaledwie 2500 osób (dane z 2010 roku).

Gaua to wyspa, która posiada lotnisko. Turystyka jest tutaj gałęzią, która nie jest rozwinięta w takim stopniu jak mogłoby się wydawać. Nie mniej jednak, wyspa – dzięki swej naturalności oraz położeniu stanowi niezwykle atrakcyjny kierunek.

Tuvalu
Tuvalu, a właściwie archipelag o nazwie wysp Lagunowych to kierunek, który cieszy się niemałym zainteresowaniem. Mieszczące się na północ od Fidżi  wyspy to egzotyka w pełnej krasie.

Tuvalu zamieszkane są przez 11 000 ludzi. Całkowita powierzchnia to niespełna 26 kilometrów kwadratowych. Wyspy są płaskie (nie przekraczają 5 m n.p.m.). Klimat tropikalny (średnia roczna wartość dla temperatury to od 25 do 35 stopni Celsjusza).

Mimo znakomitego położenia, Turystyka w tym miejscu jest słabo rozwinięta. To kolejny argument za tym, aby odwiedzić te wyjątkowe miejsce.

 

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *